En dejlig rummelig og rolig lejlighed, som perfekt dannede rammen for en familie pĂ„ 4 (bĂžrn pĂ„ 11 og 14) pĂ„ miniferie i Berlin. Om dagen havde vi bilen til at stĂ„ lige foran dĂžren for smĂ„penge (easypark i Ăžvrigt) og gik nemt til Kuâdam, Zoologisher Garten eller tog U-Bahn rundt i byen.
Lejligheden er lidt mĂžrk, da en ligger i en baggĂ„rd, men det kompenserede roen i den grad for, da man var vĂŠk fra den âstoreâ vej. Godt og velekviperet kĂžkken og dejligt meget plads omkring det store spisebord. LĂŠkkert badevĂŠrelse. Gode senge med lĂŠkre dyner og store puder. Netflix pĂ„ fjernsynet, sĂ„ man kunne slappe af med en film eller serie efter lang dag i byens pulserende liv.
Ingen stue, men masser af plads til hele familien i forĂŠldrenes seng foran flimmeren. I det hele taget en lĂŠkker og pĂŠnt istandsat lejlighed, men alt hvad vi havde brug for.
Rigtig god kommunikation med Christian pÄ bÄde tysk og engelsk.
Vi kommer meget gerne igen i denne lejlighed!